Suknia ślubna… Jak ją wybrać?

SLUBNA-001MALA

 

A kiedy będziesz moją żoną,
umiłowaną, poślubioną,
wówczas się ogród nam otworzy,
ogród świetlisty, pełen zorzy.

Rozwonią nam się kwietne sady,
pachnąć nam będą winogrady,
i róże śliczne, i powoje
całować będą włosy twoje.

Tak kiedyś napisał Kazimierz Przerwa Tetmajer… i do tej pory jest to najczęściej  cytowany wiersz kojarzony ze ślubem… Romantycznie a nawet tkliwie, bo prawie każdy  z nas nosi w sobie nutę sentymentalnej natury.

SLUBNA-002MALA

Jednak ślub a potem przyjęcie weselne jest zwieńczeniem, wisienką na torcie, uroczystością, do której rzetelnie należy się przygotować wcześniej. Suknia ślubna powinna współtworzyć nadzwyczajny i niezwykły nastrój…

Nie widziałam panny młodej, która w dniu swojego ślubu wyglądałaby nieatrakcyjnie. Nawet  mniej urodziwe pięknieją. Taka to już magia tego dnia. Widziałam jednak, że mają źle dobrane suknie… za ciasne, ze stanem umiejscowionym zbyt wysoko, za długie lub z przesadnie nadmuchanymi rękawami, przez co cała sylwetka jest karykaturalna. Proporcje w ubiorze to podstawa dobrego wyglądu.

 

SLUBNA-003MALA

Istnieje jakieś dziwne upodobanie do sukien nadmiernych… w kształcie, ozdobach, „bufieniu” czego się da…halek, dolnej części sukienki, rękawów… I skłonność do ściskania gorsetem lub dopasowaniem takim, ze prawie oczy na wierzch wychodzą.

SLUBNA-004MALA

Gorset, o których pisałam już nie raz, to zmora panny młodej.Nie spotkałam opinii, ze jest wygodny i komfortowy.Spotykam jednak często, że najgorzej z całej ślubnej uroczystości wspominają kobiety gorset, który ugniata, wbija się w ciało dotkliwie, często do bólu.

I do tego rzadko która  dobrze w nim wygląda. No, może czasem wysoka i smukła. A reszta?… Źle i bardzo źle. Szczególnie te o obfitych kształtach, których ciało wydostaje się poza ten upiorny pseudo-pożądany-ślubny-atrybut, powinny go unikać jak ognia.

I tyle na temat gorsetu, o którym najchętniej wcale bym nie pisała bo nie mam w tym żadnej przyjemności.

SLUBNA-006MALA

Suknie ślubne mają wiele fasonów, które odpowiednio dobrane pięknie potrafią ubrać i podkreślić  nadzwyczajny nastrój. W zależności od sylwetki mogą być proste w kształcie, z efektownymi ozdobami, rozszerzone dołem, albo nadmierne w formie, prawie królewskie, z trenem.

Koronkowe, jedwabne, z muślinu, z żorżety, połyskujące, z pajetami, haftowane, aplikowane….

Do wyboru…

SLUBNA-005MALA

Ale nie każdy fason jest dla każdego typu urody, karnacji a przede wszystkim sylwetki. Dlatego tak ważne jest profesjonalne spojrzenie, analiza na wysokim poziomie i wykonanie sukni, by na zawsze pozostała najmilszym wspomnieniem.

Suknie ślubne oraz ubiory dla weselnych gości zaprojektuje, wykona, doradzi projektantka mody z wieloletnim doświadczeniem – Jola Szala.

Atrakcyjne materiały do obejrzenia w pracowni projektantki.

Umówienie telefoniczne: 501 018 095

Polub fanpage JOSZ!

Zerknij na moją drugą stronę - jolaszala.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *